„Na naučné stezce jsme už začali pracovat. Již se zhotovují  mobiliáře, které budou umístěny na všech zastaveních.  Na každém z nich bude  něco z historie daného místa, na čemž právě nyní spolupracujeme s regionálním historikem Zdeňkem Procházkou a vyznačena tam bude i stopa některého v místě žijícího živočicha nebo list původních rostlin z této oblasti a tak dále, čímž bude stezka zajímavější i pro menší děti,“ řekla starostka Nové Vsi Věra Hynčíková.

Rodiče budou moci navíc vyzvednout svým dětem na Obecním úřadě v Nové Vsi nebo v Turistickém informačním centru ve Kdyni kartu pro zaznamenávání obrázků. Na základě toho se pak dozvědí správné názvy jednotlivých rostlin i živočichů.

„Protože celý projekt probíhá ve spolupráci s městysem Eschlkam, informace na panelech budou uvedeny v českém a německém jazyce, aby stezku mohli využívat turisté z obou stran hranice,“ dodala Hynčíková.

Naučná stezka Kdyňskem vyjde na 9 502 eur, což je v přepočtu téměř 257 tisíc korun. Projekt je ale z pětaosmdesáti procent financován dispozičním fondem. Obec do naučné stezky investuje necelých 40 tisíc korun.

„Turisté si už na Tanaberk cestu našli, ale každý další je samozřejmě vítán,“ řekl Václav Krásnický, předseda sdružení, které se o Tanaberk stará.