Jako žehnání od samotného nebe se mohl jevit déšť, který v sobotu dopoledne provázel slavnostní otevření nového Městského domova pro seniory v Domažlicích. Jeho stavba trvala celý rok a přišla na sto milionů korun.

Slavnostního otevření domova, který seniorům nabídne celodenní péči, šedesát lůžek pro stálé obyvatele a dalších deset míst v denním stacionáři, se zúčastnilo několik stovek lidí. Mezi hosty nechyběl starosta Domažlic Miroslav Mach, ministr Jiří Pospíšil, poslanec Vladislav Vilímec, zástupci projektanta a dodavatele a další. Z úst všech zazněla slova díků a přání šťastného a spokojeného žití všem budoucím klientům domova.

„Věřím, že tady senioři najdou veškerou péči, kterou potřebují, personál, který se o ně bude chtít starat, a hlavně důstojné žití, které si zaslouží,“ řekla ředitelka domova Venuše Klimentová, která se během proslovu neubránila slzám.

Na slavnostní otevření zavítal i plzeňský biskup František Radkovský, který požehnal novému domovu a vysvětil kapli, která se v něm nachází.

Po slavnostním přestřižení pásky si všichni návštěvníci mohli vnitřek nového zařízení prohlédnout. Připraven pro ně byl i kulturní program, ve kterém vystoupili dudáci, taneční seniorský klub, skupina Country Dědows, taneční skupina AWO z německého Furth im Wald či harmonikář Josef Pospíšil s manželkou.

První klienti se do svého nového domova v Baldovské ulici nastěhují v září, zcela zaplněn by měl být v lednu roku 2011. „Chalupa stojí, teď je třeba do ní vnést život,“ zakončila ředitelka Klimentová.