Mezi bikery si v posledních měsících získává velkou oblibu pumtrack, což je jízda na malém okruhu, kde se jezdec pohybuje a zrychluje jen ´pumpováním´ hliněných boulí a projížděním klopených zatáček. Zájemci o tuto novinku se brzy dočkají nového sportoviště přímo v Domažlicích.

„Dráha pro pumtrack vznikne na dlouho nevyužívaném bývalém hřišti na malý fotbal pod garážemi v Palackého ulici v těsném sousedství Zubřiny," uvedl místostarosta Zdeněk Novák po zasedání rady města, která schválila vybudování této dráhy specializovanou firmou za 280 tisíc korun.

„Bude obsahovat terénní vlny, po kterých se jezdí na malých kolech," vysvětluje Novák s tím, že příznivci tohoto sportovního odvětví nyní využívají U rampu a sousední prvky v areálu domažlického dopravního hřiště.

„Ty by ale měly sloužit spíše pro skateboardisty, na kolech by se tam jezdit nemělo, je to nebezpečné," uvedl domažlický místostarosta.

„Pumptrack je poměrně levný a bezpečný sport. Umožňuje skvělý trénink na ovládání kola, zlepšení techniky i fyzičky," vysvětluje Pavel Schwarz z firmy, která vhodná sportoviště navrhuje a staví.

Domažlický pumptrack bude obsahovat dráhu ve tvaru motýla, která se bude rozprostírat na ploše zhruba 1600 m2. Město na projekt získalo dotaci z Plzeňského kraje 200 tisíc korun. S budováním dráhy by se mělo začít v druhé polovině roku.