Posilovna, kam si může za současných podmínek jít zacvičit až třináct osob, stála zhruba milion korun. „Jsou tu různé silové nástroje, plavecký a běžecký trenažer, také celý blok určený k posilování vlastním tělem. Máme tady malý prostor, kdybychom do budoucna chtěli nabídku posilovacích strojů ještě rozšířit,“ popisuje novou posilovnu vedoucí sportovního zařízení Aquacentrum Domažlice Dalibor Kubů.

Součástí jsou také nově rozšířené šatny. „Původně měli sprchy a záchody sloužit sauně, ale můžou se od teď použít i pro posilovnu. Stejně je to s šatními skříňkami, které jsme z toho důvodu rozšířili,“ líčí Kubů.

Protiepidemická opatření však mohou návštěvnost nové sauny nepříznivě ovlivnit. Lidem třeba vadí povinnost nosit při cvičení masky. „Myslím si, že lidé budou chodit i přes daná hygienická opatření, doufám, že budou zvědaví na novou posilovnu a také se budou chtít vrátit zpátky do formy,“ uvádí svůj pohled Dalibor Kubů.

„Pro současnou situaci se hodí, že posilovna je velká, takže lidi se tady určitě mačkat nebudou.“ dodal svůj postřeh k očekávané návštěvnosti posilovny místostarosta Stanislav Antoš.

Celé Aquacentrum Domažlice se vrátí do provozu 7. prosince.