Čilý ruch na chodbách, pach čerstvých nátěrů, dělníci s vrtačkami v rukou, učitelé stěhující květiny a vybavení svých kabinetů – tak to včera vypadalo v největší základní škole v regionu v domažlické Komenského ulici. Za osm dní začíná nový školní rok.

„V budově prvního stupně budou žáci využívat novou hudebnu, která byla dovybavena mixážním pultem i novými židlemi,“ začal výčet prázdninových novinek ředitel Ivan Rybár. Ze zmíněné učebny se tak stává malý multifunkční sál, který v případě kulturního vystoupení pojme 120 žáků–diváků.
Výrazné změny doznal i druhý stupeň. Ze sborovny v prvním patře vznikla nová kmenová třída, která nahradí tu, místo níž vznikla nová jazyková učebna.

„V jazykové učebně je dvacet míst pro žáky. Každé bude vybaveno komunikační technikou a sluchátky tak, aby učitel, který bude sedět za řídícím pultem, mohl operativně řídit hodinu,“ popsal zástupce ředitele Stanislav Tauer. V této třídě je umístěna i interaktivní tabule.

„Celkem bylo v naší škole v průběhu prázdnin nainstalováno patnáct těchto tabulí,“ doplnil Tauer. Byly pořízeny v rámci evropského projektu EU peníze školám. Jejich výhodou je snadné propojení s výukovými programy z notebooků vyučujících. Učitelé absolvovali kvůli této novince odborné školení.
Z malé místnosti se přestěhuje do zrekonstruované stavby na školním dvoře chovatelský kroužek. Vznikly v něm i čtyři venkovní voliery.

„Do konce týdne se pokládá beton, začátkem příštího by měla být hotová dlažba,“ konstatoval zástupce ředitele. Součástí nové stavby je přístřešek, který v případě nepříznivého počasí budou moci využívat školáci čekající na odpolední kroužky či sportovní aktivity v protější hale.

„Odsunula se výměna oken v přístavbě z důvodu zániku dodavatele. Doufáme, že zřizovatel přesune vyčlěněné peníze do rozpočtu na příští rok. Rekonstrukci by potřebovaly i tamní toalety, které jsou v havarijním stavu,“ dodal ředitel Rybár.