Charitativní akci pro Mateřskou školu v Pasečnici se rozhodla uspořádat Lucie Doležalová, jejíž tří a půl letá dcera Agátka tamní školku navštěvuje.

Co vás vedlo k tomu charitativní akci uspořádat?
Chtěla bych tímto způsobem získat peníze na vnitřní vybavení školky. Rozdíl, který se týká jejího vybavení, je ve srovnání se školkami v Domažlicích obrovský. Myslím, že by si děti i učitelky zasloužily mnohem hezčí prostředí.

Zřizovatelem pasečnické školky je tamní obecní úřad. Proč se o nové vybavení školky nepostará?
Úřad dostal dotaci pouze na rekonstrukci budovy, nikoli na její vnitřní vybavení.

Kdy a kde se bude charita konat ?
Akce je naplánovaná na sobotu 27. června a proběhne v domažlické restauraci Athletic ve Spálené ulici.

Jaký bude mít akce průběh?
Půjde o charitativní akci s celodenním programem pro děti. Od začátku června bude v restauraci vyvěšena darovací listina, na kterou se každý, kdo se rozhodne přispět ať už finančním, nebo věcným darem, podepíše a zaznamená čím přispěl. Věnované dary budou na večerní dražbě prodány a za tyto peníze bude nakoupeno nové vybavení školky. Ačkoliv je vše ve fázi příprav, máme již přislíbené dary v podobě pěti set brumíků od Opavie, dále dostaneme darem kožené bundy, dětské pletené čepice, obrazy a finanční dar od domažlického autobazaru. Každý může přispět třeba maličkostí, ničím nepohrdneme. Na průběh akce bude spolu s námi dohlížet také ředitelka pasečnické školky Anna Wernerová.

Mluvila jste o celodenním programu pro děti. Co bude k vidění?
Celou akci bude uvádět módní návrhářka Marcela Flídrová. Předběžně máme slíbenou účast Richarda Genzera, který slíbil autogramiádu a pomoc s uváděním programu. Zazpívat přijde i Milan Sulej. Dopoledne mohou děti sledovat představení loutkového divadla ze Staňkova a poté bude následovat dětská diskotéka. Po večerní dražbě bude pro dospělé vyhrávat k tanci a poslechu kapela.

Nebude jednoduché vše zorganizovat. Pomáhá vám někdo?
Akce je dítětem mým a Hanky Hammerové. Sama bych to v žádném případě nezvládla. Koho jsem zatím oslovila by velice vstřícný.

Máte představu o částce, kterou byste chtěli vybrat?
Je to asi velice odvážné, ale pokud by se podařilo získat 100 tisíc korun, mohly by mít děti za 50 tisíc nový nábytek a za zbytek částečné vybavení školní zahrady.