Auto se převrátilo na střechu a začalo hořet. Teď byl jmenován Gentlemanem silnic jako 139. řidič, kterému Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR tento titul udělila. „Když jsem uviděl v příkopu převrácený hořící vůz, běžel jsem se podívat, zda je někdo v autě. Na třetí pokus se mi podařilo vykopnout okénko. Viděl jsem ženu připoutanou pásem, který se mi nepodařilo odemknout, protože na něm visela. Vrátil jsem se do svého traktoru pro nůž, bylo štěstí, že jsem ho tam měl,“ vybavuje si pan Bouda i po osmi měsících podrobnosti.

Na místo přiběhl další svědek, přeřízli pás a řidičku vynesli z auta. „Položili jsme ji na sousední louce, přišla paní, která mezitím volala záchranku a přinesla lékárničku. Nezdálo se, že by slečna měla otevřené rány, tak jsme jen odřeniny přikryly gázou, aby se do nich nedostala infekce. Slečna byla plně při vědomí. Prosila, že má v autě ještě kabelku s telefonem a peněženkou, ale pro to už jsem nešel, auto během asi minuty a půl hořelo celé, bouchaly mu pneumatiky. Neodvážil jsem se k němu znovu jít, i když mám v traktoru malý hasicí přístroj, požár byl v takovém rozsahu, že už nebyla šance ho uhasit,“ vypráví statečný řidič.

Během několika minut byli na místě hasiči a záchranáři. „Ten den večer mi ještě psala maminka slečny, že je po operaci, měla nějakou zlomeninu. Před Vánoci přišel ještě znovu děkovný dopis. Máme domluvené setkání, ale ještě k němu nedošlo,“ říká pan Bouda. „Ve chvíli, když jsem přijel na místo, nepřemýšlel jsem o ničem, celou dobu jsem jednal automaticky. Vše mi začalo docházet, až jsem po nhodě z místa odjížděl. Roztřásl jsem se a na pumpě jsem si musel koupit kávu, nemohl jsem jet dál.“

A jakou zkušenost si z celé události pan Bouda odnesl? „Já i moje manželka od té doby v autech vozíme nůž i hasicí přístroj. Do té doby jsem si nemyslel, že je to nutné,“ uzavřel Bouda.