Program zahájí ve 13.00 hodin mše svatá v kapli sv. Martina. Následovat bude slavnostní průvod obcí a vyznamenání zasloužilých hasičů.

Mnoho bodů má doprovodný kulturní program, připraven je koncert dechových kapel Hájenka a Dupalka, vystoupení folklórního souboru Mráček, harmonikářské štandrle a se svým uměním se představí i místní děti.

Zájemci si budou moci prohlédnout výstavu historických map a fotografií obce nebo výstavu pivních etiket.

Připraveny jsou i pivní suvenýry. Nevoličtí si nechali uvařit tři druhy piva a připravit pivní podtácky. Jeden dostanou ke vstupence, další budou k zakoupení. V prodeji budou i vlastnoručně vyráběné keramické upomínkové předměty.

„Čtvrtým rokem nevolické děti připravují vždy na výroční hasičskou schůzi divadelní představení. Tentokrát návštěvníci uvidí hru, která je inspirovaná návštěvou Aloise Jiráska u muziky v Nevolicích. Zkusíme se s návštěvníky přenést na konec 19. století a představit si, jak se v nevolické Cíbovně sešli Alois Jirásek, Jaroslav Vrchlický, J. K. Tyl a Božena Němcová, kteří Chodsko svou tvorbou objevili pro zbytek národa. Pokusíme se zodpovědět otázku, co je mohlo na Chodsku zaujmout a v čem viděli jeho přínos a jedinečnost," říká autor hry David Pinkr.

Během sobotního odpoledne a v neděli dopoledne můžete u Kůstků v garáži navštívit výstavu, která je věnovaná 100. výročí trvání SDH Nevolice a historii obce.

Výstava představuje vývoj obce na historických mapách, uvádí základní data o fungování hasičského sboru. Jsou zde zastoupeny nejen fotografie historické, ale i ty, které ukazují život obce v posledním desetiletí.