V závěru roku narůstá počet akcí v malé obci se zhruba šesti desítkami obyvatel. Jediná složka – dobrovolní hasiči dokáží s ostatními připravit nejedno povyražení, z nichž většina se koná v Dupárně, což je společenský prostor – taneční sál, hospoda i hala na stolní tenis v jednom, mimochodem přestavěná ze stodoly.

Letošní maraton akcí odstartovaly na Štědrý den odpoledne Vánoční zpěvy v podání dětí a omladiny.

„Na druhý svátek vánoční jsme pořádali tradiční ping-pongový turnaj. Mezi ženami poprvé vyhrála Pavla Plasová před Marií Bláhovou a Růženou Cibulkovou z Luženic. Ve finále mužů porazil předloňský vítěz Petr Kletenský loňského vítěze Milana Benčeka z Hradiště. Na pohár poprvé dosáhl i Martin Kruml,“ říká jednatel hasičů Lubomír Wurm s tím, že turnaje se zčastnilo osm žen a 20 mužů.

V úterý 29. prosince se konal večer plný her – deskových, karetních, kvizových, především pak proběhl šachový turnaj, o kterém jsme psali včera, a vyhrál ho právě Wurm.

„Dlužno podotknout, že se poprvé po dvanácti letech trvání turnaje stalo, že vyhrál vyložený outsider,“ připomíná vítěz.

Paralelně s boji o zmíněný titul se konal fotbalový Play〜station Cup.

„Vyhrál ho Václav Bláha, před Tomášem Homolkou a Martinem Krumlem.

Hříchovické dění vyvrcholilo vloni Silvestrovským odpolednem v Dupárně.

„Bylo tradičně věnováno dětem, ale potěšilo nás, že kromě nich, rodičů a prarodičů se v hojném počtu sešla a zapojila i omladina, pro niž se kdysi dětské silvestry začaly dělat,“ zakončil Wurm.

Hříchovičtí si na svůj vrub už letos připsali výstup na Úlíkovskou horu, jehož se zúčastnilo 26 obyvatel.