Vážení čtenáři!

Jak už se stalo dobrým zvykem, připravuje redakce Domažlického deníku na Chodské slavnosti tématickou přílohu. Ta letošní vyšla dnes, v úterý 6. srpna.

V příloze Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť přineseme obyvatelům Domažlicka i návštěvníkům Chodska důležité informace týkající se největšího chodského svátku.

Jistě přivítáte podrobný plán města, včetně vyznačených parkovacích míst a dalších informací k dopravní situaci během slavností.

Mimo jiné se dozvíte, na co se o nadcházejícím víkendu těší známé osobnosti, po ruce budete mít díky příloze důležitá telefonní čísla.

Prozradíme Vám, kdo bude sloužit mši na Vav᠆řinečku, i to, jak vypadá zákulisí příprav Chodských slavností.

Nezapomněli jsme blíže představit muže, který kromě ornátu obléká i chodský kroj.

Kroj je nedílnou součástí Národopisného souboru Postřekov, který si letos připomíná 80 let od svého založení, a dozvěděli jsme se mnohé zajímavosti z jeho historie.

V příloze se také dozvíte, jak působily vzorky různých koláčů na jazýček známého kuchaře. Odhalíme i tajemství spojené s lucernou ponocného a dozvíte se například, jak vzniká bílá a černá chodská keramika, i co se bude dít při Mrákovské hyjtě.

To vše a spoustu dalších zajímavostí si přečtete, pokud si včas opatříte naši přílohu Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť.

Přejeme Vám již nyní příjemné prožití velkého svátku chodského folkloru, obyvatel i přátel a návštěvníků Chodska.