„Vše vzniklo z nápadu tety Jarky a Karla Voříška. Když nás požádala, jestli bychom zazpívali nemocným lidem v nemocnici, souhlasili jsme," vysvětluje Albín Balát. „A Kája Voříšek přijel i se zpěvačkou Zlatkou Bartoškovou," dodává třináctiletý Dominik, obyvatel domova.

Děti pacientům nemocnice zazpívaly a poté si nemocní lidé mohli poslechnout moderátora Karla Voříška, jak přednáší básně ze své knihy Osudová životních šansoniérů. Zazpívala i Zlatka Bartošková.

„Pane Voříšku, já vás sleduji v televizi a na Primu se dívám moc a moc rád," ozvalo se od jednoho pacienta. Nemocní lidé měli ohromnou radost, že mezi sebou mohli přivítat takové hosty. Nakonec si všichni přítomní zazpívali písničku Černé oči. „Podle mě měli nemocní lidé radost," řekla Terezka z dětského domova.

„Bylo nám tady s vámi dobře, jsme rádi, že jsme tady mohli být již podruhé, atmosféra je zde výborná a doufám, že se brzy zase uvidíme," sdělil na závěr Karel Voříšek. Poté si osobně s každým podal ruku a rozloučil se. Poděkování patří vychovatelce Jaroslavě Kocourkové, dětem z dětského domova, Karlovi Voříškovi a Zlatce Bartoškové za to, že si udělali čas pro dobrou věc.

Albín Balát

Společná fotografie.Zdroj: Albín Balát