Opožděný vánoční dárek dostalo tento týden dětské oddělení Domažlické nemocnice.

Malí pacienti se mohou od pondělního poledne těšit z nového DVD přehrávače a společenských her.

Tento dar věnovala dětskému oddělení pražská firma.

„Děláme outdoorové aktivity, jejichž výsledkem je možnost vyhrát dárek pro nemocnici či dětský domov. Na tomto základě jsme vybrali právě Domažlickou nemocnici. Tento dar jsme proto předali primáři Václavu Šauerovi a Mirko Ferrovi,“ uvedla Jaroslava Nováková, ředitelka pražské společnosti Top Conzulting.

Právě výše jmenovaní lékaři odevzdali dar dětskému oddělení za účasti primáře Rudolfa Slováčka a jeho současných dětských pacientů.

„Nejvíc se v nemocnici díváme na televizi, ale vítáme všechno, co nám alespoň trochu zkrátí čas,“ řekla Deníku Lucka Ulrichová z Bořic, která v nemocnici prožila už týden.

Dárek ocenil i Zdeněk Slavíček, který pobývá v nemocnici se svým teprve měsíčním synem Tomáškem: „Jakoukoliv novou zábavu, která děti vytrhne z nemocničního stereotypu, určitě uvítají. Je hezké, že se na ně nezapomíná. Já mám o zábavu zatím postaráno.“

DVD přehrávač bude uveden do provozu co nejdříve.

„Přehrávač jsme tu už měli, ale porouchal se. Děti ho využívaly celý den, takže tenhle nový se nám velice hodí,“ shodují se zdravotní sestry Jana Lukačková a Dana Přibková.

Spokojený je i primář dětského oddělení.

„Jsme vděčni za jakýkoliv dárek, který poslouží dětem, které musí být hospitalizovány na našem oddělení. Velice jsme uvítali i další společenské hry, které dětem rozšíří možnost zábavy během pobytu v nemocnici a pomohou ukrátit čas. Sami jsme zvědaví, jak se jim budou líbit,“ říká primář Slováček.