„Dnes nám předal šedesát roušek a další potřebné věci z drogerie a galanterie,“ zmínil starosta Poběžovic Martin Kopecký s tím, že k tvrdé dřině Aleše i jeho manželky funguje i místní mateřinka jako krejčovství. „Město zásobuje rouškami Míša Kožnarová, paní Korecká, paní Kopecká, Kratochvílová z Mutěnína a pomoc se nám dostala i od Jany Podskalské,“ pokračoval Kopecký.

Jinde nechávají dobrovolníci ušité roušky na veřejně dostupných místech, aby se k nim ti, co je nemají a potřebují, dostali. Roušky se tak nachází například na plotě u osvračínského zámku. „Šije nás jich tady v Osvračíně více. Budeme je dávat i na obecné úřad a roznášet je seniorům,“ zmínila Olga Pulchartová z Osvračína.

Na plotu naleznou roušky i v Horšovském Týně, konkrétně na plotu Komunitního centra, kde se o jejich šití starají dobrovolnice z Farní charity Horšovský Týn.

Od 19. března totiž platí povinnost vycházet ven pouze v roušce. Dobrovolníkům tak patří velký dík, že doplňují akutní poptávky z lékáren, domů seniorů a dalších, ale pomáhají i obyvatelům, kteří roušku ještě nemají a neumí si jí sami ušít.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in