Obrovská účast zaskočila organizátorky z oddílu odbíjené dívek TJ Osvračín, které připravily sobotní Dětský maškarní karneval, jenž se konal v osvračínském zámku.

Do nevelkého sálu si přišlo užít na 85 dětí v maskách za doprovodu svých rodičů. Sál byl nabitý k prasknutí a snaha organizátorů vtěsnat do prostoru téměř 260 lidí byla marná.

Některé děti seděly zatvrzele u stolů a na přeplněný parket se jim nechtělo. „Kluci jsou naštvaní, protože tu není k hnutí a nemohou se vyřádit. Je škoda, že není otevřeno přísálí, bylo by tu mnohem více místa. Chodíme sem každý rok a dosud jsme byli nadmíru spokojeni a moc se nám tu líbilo. Myslím, že letos to s organizací trochu vázne,“ řekla Deníku jedna z přítomných maminek, Zdeňka Paurová z Osvračína.

„Takovou účast jsme opravdu nečekaly. Snad se nám i přesto podaří uspořádat dětem pěkné odpoledne. Máme připravené soutěže, tombolu a nebude chybět ani vyhodnocení nejlepších masek,“ uvedly organizátorky karnevalu Anna Řezníčková a Vendula Nebřenská.

Díky sponzorům, kterými byli jak místní podnikatelé, tak i rodiče, čekala na děti bohatá tombola a různé odměny. „Masky budeme vyhodnocovat ve třech kategoriích. Vítězná maska každé kategorie bude korunována na Masku karnevalu. Balíček, ve kterém je hračka a nějaký ten pamlsek, ale dostanou všechny děti, které dnes přišly,“ dodaly organizátorky.

Benjamínkem karnevalu byl teprve čtyřměsíční Martínek Řezníček z Osvračína v převleku tygříka, kterého maminka nespustila ani na chvilku z očí. Ze stolu v pohodlné sedačce pozoroval řádění svých starších kamarádů.