„Zúčastnilo se šedesát pět rybářů. Tyto závody každý rok pořádáme nejen pro nás, ale i pro naše kolegy z okolí, aby si k nám přijeli zachytat. Zavítali sem i Plzeňští a jeden účastník dokonce až z Mariánských lázní," uvedl ředitel závodu Václav Vlček z pořádající místní organizace Českého rybářského svazu v Domažlicích. „Počasí bylo skvělé, účast dobrá a ryb byly mraky, takže můžeme být spokojení," dodal.

Nejvíce se tentokrát dařilo Petru Bultasovi z Přeštic, který vytáhl z vody celkem 19,51 metrů ryb, druhý byl Roman Vican také z Přeštic, na třetí pohárové příčce skončila 'domažlická vydra' Lukáš Kalous.

Nejzajímavější úlovek se ale bezesporu podařil Pavlu Vlčkovi – zatímco ostatní rybáři se na své háčky snažili nalákat co nejvíce ryb, rybář z Drahotína z vody vytáhl želvu.

„Úlovek je to podivný a  navíc pěkně kouše, ta potvora. Rozhodně to ale není první želva, co se tu objevila," prozradil Václav Vlček. „Lidé si je pořídí, často si je vozí například z Rumunska, a když už je nechtějí, tak je tady prostě vyhodí," dodal s tím, že želvy ve zdejších podmínkách klidně žijí, a proto bude sobotní  úlovek s krunýřem opět vypuštěn do vod Tří vrb.

Při závěrečném vyhlašování výsledků sice za svůj neobvyklý úlovek nezískal pohár ani žádnou z hodnotných cen, ale odnesl si alespoň mimořádný diplom a sošku šupinatce, podle slov pořadatelů prý proto, 'aby pro příště věděl, jak vypadá ryba'.

Po skončení závodů mohli ještě rybáři posedět u opékaných klobás, vychlazeného pivečka a country muziky.

1. Petr Bultas, MO Přeštice   19,51m
2. Roman Vican, MO Přeštice   18,88m
3. Lukáš Kalous, MO Domažlice   14,38m
4. Petr Molek, MO Plzeň 1   14,00m
5. Dušan Sklenář, MO Domažlice   11,81m
6. Jaroslav Kutil, MO Kdyně   11,51m
7. Milan Benda, MO Nýrsko   10,80m
8. Adam Prchal, MO H. Týn   10,46m
9. Štefan Maška ml., MO Domažlice   9,19m
10. Miroslav Kopecký, MO Plzeň 2   7,04m