Transformace Domažlické nemocnice začala před týdnem. Ke stávajícím 43 místům pro covidové pacienty přibylo dalších 20 na chirurgii. „Už ve středu ale byla zaplněná. V pondělí jsme měli čtrnáct příjmů, v úterý šestnáct. Některá lůžka se uvolnila, protože nemocní bohužel zemřeli,“ sdělil ve čtvrtek ředitel nemocnice Petr Hubáček.

Pak ale nastal problém. Další místa měla vzniknout na interně a necovidoví pacienti měli být převezeni do jiných nemocnic v kraji. Jenže kapacita jejich interních oddělení údajně nebyla v danou chvíli dostačující. „Nakonec jsme se dohodli a naše necovidové pacienty převezeme do Stodu, Mulačovy nebo plzeňské fakultní nemocnice, abychom prostory uvolnili. Je krize a potřebujeme místo pro lidi s koronavirem, které není kam dávat,“ vysvětlil.

Mimo původní harmonogram narychlo zřídili v Domažlicích 20 covidových lůžek na LDN. „Případů je opravdu hodně. Nejvíce z Tachovska, kde je momentálně nejhorší situace v republice,“ řekl ředitel. Do konce týdne přibude ještě 20 lůžek na už zmíněné interně.

Domažlice jsou spádovou covidovou nemocnicí také pro Tachovsko, Klatovsko a jižní Plzeňsko.