Velký jazzband Elmhurst College Jazz Band má za sebou nespočet koncertů a festivalů napříč Spojenými státy i Evropou a předvedl se například také na Bahamách či v Indonésii. Právě tam, do indonéské Jakarty, byl jako jediné jazzové uskupení pozván už v roce 1997 na Jak Jazz Festival.

Tito ostřílení hudebníci završí jazzové pásmo v sobotu 13. července na domažlickém náměstí.

„Domažlice jsou jedním ze šesti měst, kde se koná jedna z největších letních jazzových událostí v Evropě. Jazz tradičně zaplní náměstí i tento rok a vstup je opět zdarma,“ zdůraznil ředitel Městského kulturního střediska Kamil Jindřich.

Sobotní hudební pásmo zahájí od 17:30 hodin špička českého moderního jazzu – Pavel Hrubý se svým Quartet: Tribute To Jazz Giants. Jde o speciální formaci, kterou si pro letošní ročník připravil a s níž hodlá vzdát poctu některým jazzovým velikánům.

Třetím vystupujícím se pro letošek v Domažlicích stává Ondřej Konrád a Gumbo. Gumbo je sice název pro pokrm z New Orleans, ale zároveň se jedná o kapelu, která spojuje řadu hudebních žánrů od jazzu přes funk, rock po alternativní country.

Nehoda vozidla u Osvračína.
Při uhýbání vozidlu vjel řidič do stromů