„Jediným důvodem, proč jsme byli již podruhé pověřeni pořádáním celostátního přeboru, je vytvořené zázemí a nádherná střelnice MS Chvojíčko v Blížejově. Myslím, že na našem okrese je dost střelců, kteří jsou důstojnými reprezentanty našeho svazu. Doufám, že navážeme na třetí místo Jindry Vostárka z Chodské Lhoty z roku 2007. Věřím, že pro mnohé z nás se stane sobota alespoň pěkně stráveným dnem na blížejovské střelnici,“ řekl jednatel Okresního mysliveckého svazu Domažlice Petr Kopf.

Celostátní přebor ve střelbě na automatickou baterii se uskuteční v sobotu 23. července a závod bude zahájen v 8.15 hodin. Od 7.30 hodin proběhne prezence střelců. „Na vítěze čeká opět kulovnice. Prvních deset nejlepších střelců obdrží krabici s dvěma sty čtyřiceti brokovými patronami a připraveny máme i další hodnotné ce

ny, jako je například motorová pila, barevná televize a další elektronika, jež jsou pořízeny ze startovného,“ dodává Kopf.

Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 22. července. V pátek 23. července je mezi 14. a 18. hodinou naplánován oficiální trénink.