Příjemný podvečer strávili v poběžovickém MKIS ti, kteří zavítali na přednášku ředitele Muzea Chodska Josefa Nejdla.

„Byli jsme moc rádi, že naše pozvání přijal a připravil zajímavé povídání o tradiční stravě na česko-bavorském pomezí. Po zajímavém vyprávění byl prostor pro diskusi, do které se všichni přítomní aktivně zapojili," říká za MKIS Poběžovice Dominika Adamcová.

Příchozí mohli navíc ochutnat některé nepříliš běžné pokrmy, o nichž Nejdl hovořil. Ty připravily místní ženy – 71letá Ludmila Bártová a 57letá Irena Mertová.

„Pan Nejdl byl u nás na přednášce už před Vánoci, kdy hovořil o vánočních zvycích. Samozřejmě přišla řeč i na jídlo, přičemž jsem si řekla, že by se na jeho příští přednášku o staročeských pokrmech mohly některé připravit na ochutnání. Domluvily jsme se s paní Bártovou, že každá něco doma připravíme," říká k nápadu Mertová.

„Vařily jsme každá něco jiného, šla jsem dříve z práce, abych vše stihla," podotýká.

„Posluchači měli možnost ochutnat maltošny, slepičí žrádlo, mondzeble, houbovou polévku se škubánky, rýpl a toč s jitrnicí. Patří jim veliké poděkování za jejich ochotu a laskavost," říká Adamcová.

Zajímalo nás, kde ženy čerpaly recepty.

„Já tahle jídla běžně vařím, připravovala je už moje babička, od níž jsem jídla převzala. Pro účastníky přednášky jsem uvařila na ochutnávku mondzeble, rýpl, slepičí žrádlo, toč a kyselou omáčku. Tu však doma nevařím, protože mi ji nechtějí jíst. Ale mně chutná," prohlásila Mertová s tím, že paní Bártová zase připravila škubánky a houbovou omáčku: „Jsem ráda, že všem chutnalo a hodně se toho snědlo."

„Jezdím na tyto besedy poměrně často a mám radost, když se zkušenější hospodyňky takto vytáhnou a předvedou. Zaplaťpánbů to nebylo jen v Poběžovicích, ale třeba i v Loučimi. Jsem rád, že tenhle fenomén se hned tak nevytratí, je radost pozorovat, jak z několika málo páteřních surovin se dá uvařit rozmanitá strava. Když ji připraví zkušené hospodyňky, vždy si moc pochutnám," zakončil Nejdl.

Pozn. red.: recepty na jídla, která v běžných kuchařkách nenajdete, mohou zájemci vyhledat v publikaci J. Nejdla Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí.