Po čelním nárazu do stromu uhořel včera v půl jedenácté dopoledne poblíž Vlkanova řidič Fordu Mondeo.
„Při jízdě od Poběžovic sjel před Vlkanovem z dosud nezjištěných příčin za pravou krajnici, kde následně narazil do vzrostlého stromu. Auto se vzňalo a jeho řidič v něm uhořel,“ uvedla k tragické dopravní nehodě domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že podle všeho se jedná o majitele vozu, 58letého občana SRN, který bydlel na Domažlicku. S určitostí to prokáže test DNA.
„Tohle auto jsme tu viděli už předtím, stálo u odbočky na vjezdu do statku. Chlap tam byl možná hodinu a telefonoval. Pak rychle odjel na Poběžovice, vzápětí byl zpět a naboural,“ řekli Deníku místní, kteří vyslovili domněnku, že se může jednat o sebevraždu. Před místem nehody nebyly na silnici žádné stopy brždění.
Díky krátké dojezdové vzdálenosti přijeli k hořícímu autu jako první dobrovolní hasiči z Poběžovic.
„Černý kouř byl vidět už ve chvíli, když jsme vyjížděli z města. Když jsme dojeli k autu, hořelo plným plamenem. Použili jsme k hašení ´vysokotlak´, v té chvíli jsme ještě nevěděli, že je uvnitř člověk. Chvilku po nás přijeli kolegové – profe〜sionálové z Domažlic,“ dozvěděli jsme se od hasiče Jiřího Timury a jeho kolegů.
„Po příjezdu na místo zásahu už se jednalo o plně rozvinutý požár. Osobě uvnitř vozu už se nedalo pomoci,“ uvedl přítomný důstojník HZS Plzeňského kraje Zdeněk Housar.
K tragické nehodě přijel i okresní policejní ředitel Miloslav Hora. „Je to zvláštní, pokud někdo takto havaruje na rovném úseku silnice. Musel to být silný náraz, tenhle typ auta má pevný rám i motor, takže hodně vydrží,“ prohlásil ředitel Hora s tím, že za dlouholeté působení u policie se s podobnými následky dopravní nehody ještě nesetkal.
Měl dotyčný řidič možnost dostat se z auta bezprostředně po nárazu? „Po takovém silném nárazu je člověk otřesen, často ztrácí vědomí do té doby, než se probere žárem. Řekl bych, že z hořícího auta nemá ve valné většině případů šanci se dostat. Oheň vzniká většinou v motorovém prostoru a rychle se šíří,“ míní velitel zásahu Bohumír Strejc a dodává, že nic podobného za roky práce hasiče–záchranáře ještě při dopravní nehodě neviděl.
„Přesná příčina nehody je dále v šetření. Je přizván znalec z oboru silniční dopravy a technického stavu vozidel. Tělo řidiče putovalo na soudní pitvu,“ zakončila Čejková.