Průtrž mračen, která se na náš region přihnala v neděli po páté hodině odpolední, s sebou přinesla déšť i kroupy a vedla k zaplavení několika domů.

Velká voda s vervou vtrhla zejména do Chotiměře u Blížejova, kde se po přívalových deštích přihnala z polí a zaplavila rodinný dům čp. 54. Po půl sedmé hodině večer k zaplavenému domu vyjela dvě družstva blížejovských hasičů.

„Voda zaplavila suterén a studnu u rodinného domu. Před garážovými vraty se nacházela voda místy o hloubce 90 až 95 cm. Před domem na místní komunikaci tekla voda o šíři 20 metrů," popsal velitel jednotky Karel Steinbach s tím, že po odtečení vody zůstalo na místě ještě 10 centimetrů bahna. Voda s bahnem vnikla do garáže, v suterénu domu zaplavila uhelnu a kotelnu.

Blížejovští hasiči dále zasahovali u čp. 3, kde voda zaplavila přístupovou cestu k rodinnému domu, a u čp. 51, kde začala prosakovat do skladovacích prostor a garáže v suterénu. Hasiči odčerpávali vodu, vymetali bahno a čistili zanesené prostory vodou až do půl desáté večer.

Ušetřeny nezůstaly ani nedaleké Křenovy.

„K nám voda přišla ze shora z pole. Je tam vysázena kukuřice, kterou se voda prožene jako nic. Na silnici vedoucí do Puclic se vytvořil téměř potok a voda se prohnala obcí," popsala místostarostka Křenov a dobrovolná hasička Lenka Volkmannová. „Pršelo jen krátce, asi čtvrt nebo půl hodiny, napršelo 19 milimetrů a nadělalo to pěknou paseku," dodala.

Voda si našla cestu do sklepa a garáže domu naproti obecnímu úřadu. I když voda uvnitř podle Volkmannové nenapáchala příliš vážné škody, zanesla také zde zanesla objekty bahnem. To museli hasiči odklízet i ze silnice. Přesně před měsícem navíc Křenovští uspořádali brigádu, během které vyčistili všechny kanály od nánosů bahna. Nyní jsou opět plné.

V Křenovech  kromě místního sboru zasahovali i dobrovolní hasiči z Horšovského Týna.

Také v Mířkově tekla voda z pole a vlila se na dvůr jedné nemovitosti. Hasiči ze Staňkova a Mířkova  vyčistili kanálovou vpusť a až do domu se voda naštěstí nedostala.

V Domažlicích si našla voda cestu i do jednoho domu přímo na náměstí Míru. Tamní hasiči ji odčerpali pomocí vysavače.