Festival zahájilo vystoupení orchestru ZUŠ Kdyně Pištíků. Poté na scénu tlumačovského amfiteátru zavítala Veselá muzika z Chodska. Potěšit návštěvníky přijela také Moravanka Jana Slabáka, což je moravská dechová kapela, která se na české scéně pohybuje již od roku 1971. Moravanka nebyla na tlumačovském festivalu poprvé, vrátila se sem po sedmi letech. Celý festival zakončila nejstarší jihočeská dechovka Babouci.

Tlumačovský amfiteátr byl jako již tradičně zaplněn velkým množstvím diváků. „Festival se stává tradicí, navštěvují ho lidé z celé republiky a jezdí sem i návštěvníci z Německa,“ okomentoval hudební akci organizátor Václav Sladký.

Návštěvníci byli s festivalem opravdu spokojení. „Jezdíme sem již jedenáctým rokem z Regensburgu a Norimberku. Českou dechovku máme totiž opravdu rádi, vyrostli jsme na ní,“ prozradila Deníku Ingrid Eglmeier a dodala, že na dechovkové koncerty jezdí například i do Hodonína.

Poslechnout si českou muziku přijela také Marie Kolbeková z Petrova u Prahy. „Dříve jsem tady bydlela. A dnes jsem přijela jenom kvůli festivalu. Líbí se mi všechna dechová muzika a dnes mě mimo jiné zaujal orchestr umělecké školy, fandím těm mladým,“ svěřila se Kolbeková.

Festival se do Tlumačova vrátí i příští rok. „Další ročník se uskuteční 21. června 2020,“ informoval Sladký s tím, že by rád poděkoval všem sponzorům.

Ilustrační foto.
Tip Deníku: Zakončení školního roku lovem ryb