Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebudou se už na provozem zatížené silnici přetlačovat s tiráky

Draženov /FOTO/ – Draženovská stezka umožní cyklistům i pěším bezpečný přesun mimo silnici I/22.

3.10.2014
SDÍLEJ:

Ze stavby nové cyklotrasy, která odvede cyklisty a chodce ze silnice I/22. Je vytyčena po pravé straně silnice a vede přes přípojky do Rejkovic.Foto: Deník/Milena Cibulková

Významná spojnice Draženova s Petrovicemi a následně i Domažlicemi nyní vyrůstá na východním okraji Draženova. Nová cyklotrasa přispěje k bezpečnosti pěších i cyklistů, kteří dosud museli zvládat cestu z Draženova do Domažlic po silnici I/22 současně se stovkami projíždějících osobních aut, autobusů i množstvím kamionů.

„Stezka bude dlouhá přibližně kilometr a měla by být hotová nejpozději do 30. listopadu, přes to nejede vlak!" prohlásil Deníku starosta Draženova Štěpán Sladký.

Na stavbu cyklotrasy označené jako Cyklotrasa Draženov – Petrovice úsek B.02 byla vyhlášena veřejná zakázka malého rozsahu a počítalo se přitom s předpokládanou hodnotou díla 2 959 945 Kč bez DPH.

„Projekt části B02 řeší dílčí úsek cyklistického koridoru výstavbou nového úseku v katastrálním území Draženov. Navržený úsek vhodně doplní cyklistické spojení obce Draženov přes Petrovice do Domažlic. Účelem stavby je odklonit cyklistickou dopravu ze silnice I. třídy mezi Draženovem a Domažlicemi. Místo stavby se nachází na pozemcích ovocného sadu a z části je vedeno po stávajících polních cestách. Vozovka stezky je navržena s asfaltovým povrchem v šířce tři metry," uvádí se v oznámení o uzavření veřejnoprávní smlouvy, která nahrazuje v tomto případě územní rozhodnutí.

O včasnou dostavbu cyklotrasy nemá starosta obavy

„Zahájili minulý týden v úterý a prakticky začali se skrývkou ornice mezi odbočkou z hlavní silnice do Petrovic a další na Rejkovice. Tyto práce dokončili v pátek a dnes už je tam možné vidět uválcované stěrkové podklady budoucí stezky. Už tam přišlo sto tun štěrku a pokračuje se dále," uvedl k postupu prací starosta Sladký s tím, že počasí pracím zatím přeje.

Na místě už jsou navezené obrubníky a měly by se začít osazovat.

„Budou tam z toho důvodu, že povrch cyklotrasy bude asfaltový. Po osazení obrubníků doplní vše kamenivem a stezku dokončí položením balené asfaltové směsi. Bude to praktické stejné, jako je stezka od Klenčí k Dlouhému mlýnu," prozrazuje Sladký.

Na východním konci stezka, která začíná v Draženově u domu čp. 102, dále pokračuje východním směrem s odstupem od silnice I. třídy I/22. Stezka vyúsťuje na stávajícím sjezdu z komunikace III/19365 vedoucí do Petrovic pod křižovatkou se silnicí I/22 Draženov – Domažlice.

„Pak je cyklotrasa vedena po silnici do Petrovic, kde navazuje na dříve vyznačenou trasu z Petrovic na Domažlice pod Bábu. Tam už je zčásti písek a zčásti asfalt," upozorňuje starosta.

Dílo bude levnější

Původně třímilionová investice bude díky výběru firmy nižší.

„Zadávací cena byla přibližně 2,9 milionu bez DPH a nakonec byla zakázka vysoutěžena za milion a šest set padesát tisíc, to znamená cenu s DPH kolem 2 milionů korun. Ještě předtím jsme zaplatili přibližně 100 000 korun projekt plus nějaké administrativní poplatky, pokud se vše sečte dohromady, dostaneme se zhruba na 2,3 milionu korun," propočítává starosta Draženova a dodává, že zakázku vysoutěžila firma Silnice Klatovy.

„Oslovili jsme pět firem, o nichž víme, že by si se stavbou poradily a dělají podobné zakázky, zjišťovali jsme na ně reference. Silnice Klatovy, které výběrová komise nakonec zvolila, byly zhruba o 300 tisíc levnější než ostatní. Líbí se mi, jak práce rozběhly, jak si s tím dosud poradily, mne utvrzuje v tom, že jsme nevybrali špatně," konstatuje Sladký.

Původně chtěli Draženovští na stavbu cyklotrasy získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„To nám nevyšlo, dotaci jsme nakonec řešili přes dotační titul podporující projekty česko – bavorské spolupráce Cíl 3. Původně jsme mysleli, že se stavbou začneme dříve, ne nyní na podzim, ale jsou tam přísná kritéria na zadávací dokumentaci, výběrová řízení a další nezbytné věci. Vše nám musí předem odsouhlasit hlavní administrátor z Písku," upřesňuje na závěr starosta Draženova a dodává: „Pokud bude počasí i nadále přát, myslím si, že se podaří veškeré práce zvládnout do konce měsíce října, případně do začátku listopadu."

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
3.10.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Mladík řídil bez řidičáku

Ilustrační foto.

Opilec tankoval ve Vránově bez placení

Planý poplach v domažlické pobočce České spořitelny

Domažlice – V úterý odpoledne zasahovali domažličtí hasiči v budově České spořitelny v ulici Msgre B. Staška.

VÍME PRVNÍ

Opět žhář. V Poběžovicích hořelo další auto

Poběžovice – Ve středu ráno mezi 5.15 a 5.40 hod. neznámý pachatel úmyslně zapálil dodávku Fiat Ducato na volně přístupném prostoru v Poběžovicích nedaleko místní školy. Podle informací Deníku se na místě našel hadr se zbytky zápalné látky. Vůz má patřit romskému majiteli.

Bělští si v Kolkovně užili jubilejní Country večer

Bělá nad Radbuzou – Posezení při country muzice je v Bělé poměrně častý způsob zábavy.

Před 90 lety zemřel lékař Josef Thomayer

Trhanov – Právě dnes, ve středu 18. října si připomínáme 90. výročí úmrtí lékaře, spisovatele a vysokoškolského pedagoga, trhanovského rodáka MUDr. Josefa Thomayera.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení