Vlastníkem je společnost Penny market, která v těsném sousedství provozuje jednu ze svých dvou domažlických diskontních prodejen.

V minulých dnech začala demolice nebezpečného objektu. „Vydali jsme souhlas s odstraněním stavby na základě oznámení od vlastníka," potvrdil Radek Zelenka ze stavebního úřadu.

„Bylo to takové tajemné zákoutí tohohle sídliště," říká Marcela Jánová a pokračuje: „Dětem jsme zakazovali, aby když běhají venku, si hrály poblíž těhle garáží. Pobývali tam bezdomovci a prý i feťáci. Navíc to vypadalo, že by to mohlo i spadnout."

Její slova potvrzují i zkušenosti policistů, kteří objekt pravidelně preventivně navštěvovali.

„V objektu často docházelo k protiprávnímu jednání. Zaznamenávali jsme přestupky proti majetku, kdy docházelo zejména ke krádežím železa a také přestupky proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. K nim patří výtržnosti podnapilých osob, docházelo i ke rvačkám tam pobývajících osob a podobně," shrnuje poznatky z uplynulých měsíců a let domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Poukázala i na další nebezpečí, před kterým policisté varovali.

„Stavební stav garáží byl nebezpečný a hrozilo nebezpečí zřícení některých částí. Majitele jsme marně vyzývali, aby objekt zabezpečil proti krádežím i možnému ohrožení kolemjdoucích," dodává Brožová.

O dalším využití vzniklého prostoru rozhodne společnost Penny market. Do uzávěrky dnešního vydání neodpověděla na zaslaný dotaz k budoucnosti areálu. Jakmile odpověď získáme, budeme vás o záměrech firmy informovat.