„Tento rok jsme tu poprvé měli skupinový let osmi letadel, což bylo působivé, stejně jako vzdušná akrobacie letadla Jak 55M s kouřovými efekty," popsal předseda staňkovského aeroklubu Václav Mothejzík.

Pilot Jaku, Karel Kuthan z Prahy, dokonce kouřovou stopou nakreslil na nebe nad Staňkovem srdce. Přiznal se, že umí i jiné tvary. „Třeba kosočtverec. I s čárkou uprostřed," směje se pilot. „Ten ale dělám jen na výslovné přání pořadatelů, aby se někdo neurazil," dodává.

Na staňkovském letišti se předvedlo více než dvacet letadel včetně zrestaurovaného Boeingu B75 Stearman – cvičného vojenského stroje z druhé světové války. Kromě letadel nebe brázdil i horkovzdušný balón, letecké modely a plzeňští parašutisté. Odvážnější návštěvníci si mohli vyzkoušet tandemový seskok padákem či absolvovat rekreační lety.

„Je to tu skvělé, děti letadla zbožňují, větší blázen do nich je snad už jenom manžel," řekla návštěvnice Jana Bartošková z Holýšova. „Chtěli mě nacpat do letadla, ale já radši zůstanu nohama na zemi," dodala.