Také letos se na tento víkend soustředí pozornost policie. „Lidé začínají ve větší míře navštěvovat hřbitovy, aby uctili památku zemřelých. Bohužel období láká i ty, jimž úcta k mrtvým nic neříká. Proto policisté z Domažlicka přijali na následující víkend řadu opatření. Chtějí udělat maximum pro dohled nad hřbitovy i před nimi zaparkovanými vozy, zejména chtějí svou přítomností přispět k ochraně majetku,“ říká policejní mluvčí Vladislava Čejková.

Policisté začali zvýšený dohled vykonávat už v pátek 30. října, budou dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „V sobotu 31. října a v neděli 1. listopadu se uskuteční dopravně bezpečnostní preventivní akce, která bude zaměřena na dodržování obecně platných předpisů v dopravě,“ informovala mluvčí s tím, že policie se zaměří na technický stav vozidel, kontrolu dodržování rychlosti a zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek před jízdou.

„Lidé by si měli zároveň uvědomit, že auto není trezor, a neměli by v něm nechávat cennosti,“ zakončila upozorněním policistka Čejková.