Šťastnou náhodou zachytil fotoaparát Deníku v úterý v podvečer hokejové fanoušky v domažlické restauraci Malý Bambus (dříve Koruna) právě v momentě, kdy se radovali nad druhým gólem, který Roman Červenka vmetl do slovenské branky.

Podobné nadšení vládlo ten večer v mnoha hospodách, barech či restauracích našeho regionu. Čeští hokejisté totiž na olympiádě porazili bratry Slováky 5:3.

Skutečně nadšeně se v domažlické restauraci radoval i zapálený hokejový fanoušek Vlastimil Kout ze Kdyně, který zde zápas sledoval se svým bratrem Aloisem.

„Tipoval jsem, že vyhrajeme 4:1, a na to jsem si původně také vsadil," prozradil Kout, samozvaný největší fanoušek Jaromíra Jágra. „Vsadil jsem hodně i na to, že se nám v hokeji podaří získat bronz. Když to vyjde, vyhraju 4 tisíce 800 korun. Ale pokud se nám podaří dostat stříbro, tak to bude ještě lepší, čert vem peníze," dodal hokejový nadšenec.

Fanoušci, kteří by si chtěli užít hokejová klání ve velkém, mohou sledovat přímý přenos zápasů na velkém plátně v horšovskotýnském kině.

To promítá dnešní hokejové čtvrtfinále, páteční hokejová semifinále ve 13 a v 18 hodin, sobotní utkání o třetí místo v 16 hodin a nakonec i nedělní finále ve 13 hodin.

Kino Čakan v Domažlicích zatím stále s přenosem olympiády nepočítá. „Pokud by se hokejisté dostali do finále, tak bychom o tom uvažovali a nějak narychlo bychom se to snažili řešit," uvedl Michal Karolyi, který se o chod kina stará.