Už devátou varnu pervitinu si na konto připsali kriminalisté z domažlické Služby kriminální policie a vyšetřování. Po sérii domovních prohlídek ve Kdyni totiž odhalili další dvě varny oblíbené české drogy.

„Po delším prověřování a sledování provedli kriminalisté domovní prohlídky ve Vodní a Nádražní ulici ve Kdyni, při nichž zajistili dvě varny pervitinu. V objektu ve Vodní ulici dokonce také větší množství marihuany,“ sdělila tisková mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková s tím, že policisté zadrželi dva muže ve věku 26 a 28 let a 34letou Slovenku, která ve Kdyni trvale žije.

„Všichni byli umístěni do cely předběžného zadržení a jsou trestně stíháni pro nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za což jim hrozí až pět let odnětí svobody. Starší z mužů je navíc v současnosti podmíněně trestán za stejný čin, který spáchal v minulosti. S ohledem na to byl dán návrh na vzetí všech obviněných do vazby, neboť je důvodná obava, že by mohli při ponechání na svobodě v páchání trestné činnosti pokračovat,“ dodala mluvčí.

Trojice měla pervitin vyrábět minimálně posledního půl roku. „Užívali jej pro vlastní potřebu a také jej dále distribuovali,“ poznamenala Čejková.