"Evidujeme dvě poruchy na vedení vysokého napětí v lokalitách Sušice, Kašperské Hory a Dlouhá Ves," uvedla v úterý po sedmé hodině ráno mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Podle mluvčí se výpadek dotkl zhruba tisícovky domácností. "Jedna z poruch by měla být opravena do osmi hodin, druhá pak do devíti hodin," dodala mluvčí.

Spadlé stromy i čerpání vody

Kromě energetiků vyrazili do terénu i hasiči. "Evidujeme celkem 17 výjezdů. Šlo o šest stromů, které spadly nebo hrozily pádem na silnici, šestici odstranění nebezpečných stavů, to znamená například splavený štěrk na silnici, výstava provizorní hráze před domem nebo protržení provizorního zaplachtování opravovaných střech, a v pěti případech jsme jeli odčarpat vodu," vyjmenoval mluvčí hasičů Petr Poncar.

K likvidaci překážek na silnici vyrazili na Klatovsku u Železné Rudy, Pačejova či Rabí, na Plzeňsku do Vochova, Žichlice či Žinkov, ale i do Litohlav na Rokycansku a Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku. Vodu pak čerpali například v Blovicích na Plzeňsku, Obytců na Klatovsku a Svojkovic na Rokycansku.

Ilustrační foto.
Zmije uštkla na Šumavě muže, skončil v nemocnici