Třetím kolem pokračovala o víkendu v Plánici Šumavská liga v disciplínách TFA.

Ani tentokrát se hasiči z Domažlicka neztratili a patřila jim v poli soutěžících přední místa.

„V Plánici to šlo, skončil jsem druhý za Martinem Kopeckým ze Strážova. Já vyhrál předtím ve Spůli, ale v Plánici jsem na něj neměl, byl nějaký ´našlapaný´," komentuje výkony Pavel Kouřík reprezentující v Šumavské lize SDH Díly.

Při minulém kole TFA ve Spůli na Klatovsku skončil jako třetí další reprezentant Domažlicka, tentokrát se mu tak nedařilo a závod dokončil na osmé příčce.

„Byl to hrozný, v Plánici mi to vůbec nesedlo. V soutěži to teď není vůbec jednoduché, protože Martin Kopecký, ten nám naše výsledky trochu kazí," říká žertem Jiří Hnyk z SDH Klenčí.

V Plánici ho prý nejvíc potrápilo tahání pneumatiky.

„Převalování pneumatiky bylo ještě dobré, ale pak její tahání místo figuríny, to není nic moc, to mi dalo hodně zabrat," přiznává Hnyk.

Co říkal tahání pneumatiky jeho kolega?

„Nějak už jsem s tím počítal, už se tam místo figuríny tahala pneumatika loni. Je to zase něco jiného, ale řekl bych, že je těžší tahat pneumatiku, s figurínou to jde lépe," myslí si Kouřík.

Co říká skutečnosti, že to ´natřel´ vítězovi loňského ročníku Šumavské ligy Antonínu Rendlovi z SDH Pelechy?

„Řekl bych, že hodně trénuji," říká skromně Kouřík s tím, že zdaleka není vše hotové, neboť se započítávají tři nejlepší výsledky a zbývají ještě dva závody Šumavské ligy – 19. července u nich v Dílích a pak závěrečné kolo ligy, které se uskuteční 3. srpna ve Strážově. Vyhrát tak může prakticky kterýkoliv ´železný hasič´ ze špice tabulky.