Narozeniny ve stejný den mají předseda klubu OSAC Plzeň Jaroslav Hudec a jeho kolega Jindřich Plzák. A v jejich případě nemůže při oslavě chybět narozeninový ponor.

„Jsme spolužáci z ´techniky´, a když už máme narozeniny ve stejný den, byla by hloupost, abychom je slavili zvlášť. Takhle to děláme už léta, Jindra je ale o dva roky mladší a nemůže mne nějak dohnat," špásoval čerstvý pětašedesátník Hu­dec.

Pod vodou strávila parta potápěčů desítky minut.

„Nebyla tak dobrá viditelnost, jako když jsme tady byli loni 29. prosince na předsilvestrovském ponoru. Ale nestěžuji si, venku už máme jaro," vyhodnotil situaci pod vodou i na souši Hudec.

Po ponoru se oba oslavenci nevěnovali slavení, nýbrž vědomi si odpovědnosti, vyměnili před podvodní kabinou, již klub OSAC spustil do vody v září 2011, provozní řád popisující podmínky vstupu do podvodní pozorovatelny.

„Je to třeba, starý provozní řád už byl hodně vybledlý a tudíž nečitelný. Jsou tam bezpečnostní předpisy, které musejí být k dispozici u každé pozorovatelny, rozhledny a podobných zařízení," vysvětlil Deníku Hudec.

Předseda klubu OSAC dostal kromě klasických dárků i neobvyklý dárek.

„Jindra mi věnoval tenhle průhledný kvádr – asi těžítko, kde je dokonce i moje fotografie," pochlubil se.

Nebyl to jediný dárek. „Dostal jsem dokonce i diplom! Konečně! Co já už se těch diplomů nadělal a sám jsem žádný neměl. Teď se kluci konečně uznali, že bych si diplom také zasloužil," žertoval Hudec.

Na oba oslavence čekalo i překvapení – dva nápadité dorty. První objímala svými chapadly chobotnice a hlídala chutné čokoládové mušle. Druhý dort byl potápěčský, skládal se ze dvou vzduchových lahví označených písmeny J a nápisem OSAC 2014.

Po ponoru strávili potápěči na souši čas nezbytný k překontrolování a vysušení techniky a neoprénů. Teprve poté na břehu narozeniny řádně oslavili.

„Ponor a oslavu lze popsat v superlativech. Bylo krásné počasí, měli jsme perfektní pohoštění. Byla bezvadná zábava, dokonce jsme poté, co jste odjela, měli s Jindrou obsluhu nahoře bez!" smál se včera Hudec a posléze prozradil, že obsluhy se bohužel neujaly lepé děvy, nýbrž jeho kolegové potápěči. „I tak to stálo za to," doplnil.

Zajímalo nás, zda dokáže spočítat, kolikrát se do vod Lomečku už ponořil.

„Tipl bych to tak na 80 až 90 ponorů. Dnes je 22. března, letos už jsem tady byl pod vodou po čtvrté, nebo dokonce popáté," odpověděl Hudec.

Zdroj: Youtube