Soutěž pořádaná Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezka ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Domažlice, SDH Domažlice a městem samotným je rozdělená do 4 úseků. Trať, v níž budou hasiči bojovat o nejlepší čas, bude postavená paralelně pro současný postup dvou soutěžících.

Ti se rozdělují do třech kategorií - 34 let a mladší, dále 35 let a starší a jako poslední družstva krajů. Pro ženy je tato soutěž vyloučena, ačkoli se v řadách dobrovolných hasičů ženy objevují. V sobotu tak na přihlášené hasiče čekají čtyři úseky. V prvním musí běžet s požárními hadicemi a sbalit dvě hadice typu B.

Z letošního jarního závodu v běhu na věž v Domažlicích.

Pak je čeká hned několik disciplín, které zahrnují 80 úderů palicí v tzv. hammer boxu, dále pronést 20 kilo závaží překážkou se sníženým profilem, uchopit figurínu a přemístit ji na vzdálenost 60 metrů a na závěr druhého úseku ještě musí překonat 3 metrovou bariéru a doběhnout do cíle.

V předposledním úseku se hasiči zapotí se žebříky a spojí proudnici s monitorem. Na závěr je čeká běh na domažlickou věž, na jejímž vrcholku jim bude zastavena časomíra. S věží mají mnozí již své zkušenosti z každoročního běhu, který se letos konal 7. dubna.