Podnětem mu byla historická kresba, která se mu jednoho dne dostala do rukou. „Byla na ní vidět moje chalupa a stála tam i ta kaple," popsal Pivoňka. „Říkal jsem si, že by bylo hezké ji obnovit a trochu vrátit malebný kolorit obci," dodal.

V lednu loňského roku  tedy vzniklo nyní pětičlenné Sdružení pro obnovu kaple Srdce Ježíšovo s cílem postavit svatostánek v místě, kde původní kaple z 18. století stála mezi dvěma lípami a byla zdemolována poté, co se při vichřici jedna z lip vyvrátila a poškodila ji.

Původní kaple měla obdélníkový půdorys se čtyřbokým závěrem, věžičkou a zvoničkou.

Záměr vybudovat kapli mělo občanské sdružení již delší dobu, nedařilo se jim ale sehnat finance. Nyní se však věci konečně daly do pohybu.

Sdružení se obrátilo na Regionální rozvojovou agenturu Šumava a nyní získá finance na vybudování kaple z Dispozičního fondu ČR – Bavorsko.

„Náš záměr vybudovat kapli byl schválen bez připomínek. Nyní vybíráme firmu, během srpna bychom se pustili do terénních úprav, a pokud všechno vyjde, mohlo by se v září začít stavět," říká Pivoňka s tím, že kaple by měla být dokončena přibližně do jednoho roku. Výstavba kaple by měla přijít na necelých 600 tisíc korun. Město Horšovský Týn darovalo občanskému sdružení pozemek, schválilo bezúplatnou půjčku a také příspěvek ve výši 50 tisíc korun.

Sdružení se podařilo získat také zvon ze zvoničky původní kaple. Ten se dochoval u jednoho z tamních usedlíků a nyní putoval k restaurátorovi, aby jej připravil pro umístění do budoucí nové kaple v Kocourově.