„Na soutěži excelovali v moderním tanci mimo jiné i v konkurenci Storm baletu Plzeň, který patří v našem kraji k naprosté špičce,“ uvedla maminka dvou chlapců Martina Kubecová. Perla Plzeňského kraje se konala na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni. Šlo o druhý ročník soutěže, která oceňuje mimořádně nadané žáky Plzeňského kraje.

Adolf (13) a Alfréd (14) pocházejí z Klenčí pod Čerchovem a s Lukášem (15) z Pocinovic se kamarádí již odmalička. Tancovat společně začali od čtyř a pěti let. „První taneční krůčky všichni tři absolvovali v taneční přípravce pod mým vedením. Dále prošli tanečním oborem ZUŠ Domažlice u Venduly Brettschneiderové, s ní vystupovali i v plzeňském divadle s Baletní přípravkou DJKT,“ sdělila dále Kubecová.

Nadaní chlapci se také zapojili i do muzikálů ZUŠ Domažlice Tarzan či Kráska a zvíře. Nyní všichni tři studují na taneční konzervatoři v Praze, kde se zaměřují nejen na klasický balet, ale také na moderní a jazzový tanec, akrobacii a step.

„Spolu s nimi v Praze studuje i několik děvčat z Domažlic a Plzně. Jsou členy Baby baletu Praha, se kterým je tuto neděli čeká představení Letem světem v pražském Divadle na Vinohradech,“ doplnila Kubecová.

Klisna haflinga bohužel uhynula.
Byli koně otráveni? Zatím se neví, jeden však uhynul