Představí osmičku rozmanitých kapel, jejichž společným jmenovatelem je metal.

Pořadateli celé akce jsou domácí Abyss – Death metalové komando, které je na scéně teprve dva roky, ale už si stihlo udělat poměrně dobré jméno.

Kapela staví hlavně na atmosféře, kterou podporují i texty v mateřštině. Abyssáci dříve vystupovali s ženským vokálem, dnes se už jedná ryze o mužskou záležitost s charismatickým zpěvákem.

Druhou vystupující kapelou bude Nightwish Tribute Band z Klatov. Revival finských Nightwish vznikl začátkem minulého roku. Kapela s Milenou Leflerovou za mikrofonem oživí skladby jako Amaranth či Ever Dream.

Skupina Concrete je oproti tomu tuzemskou metalcore stálicí od roku 1998. Na kontě má několik nahrávek, přičemž ta poslední je z roku 2010.

Tachovští Neurotic Machinery zahrají na progresivnější metalovou strunu. Kapela má za sebou už tři CD a momentálně ladí novou řadovku.

Z Plzně dorazí Avidity for…, kteří se věnují symfonickému metalu. Kapela hrající od roku 2009 prožívá úspěšný rok s postupem do finále v soutěži Múza a mnoha zajímavými akcemi.

Z Plzně pochází i melodici Rise of the Fallen. Sympatická smečka ve své tvorbě míchá hned několik stylů – heavy metal, crossover, rock… Hlavní prostor má zpěvačka Veronika, která do souboru nastoupila v minulém roce.

Moderní rock s texty v mateřštině představí klatovští Haxna. Soubor sázející na přímočarou muziku a zpěvné refrény se momentálně prezentuje singlem, na kterém najdete skladby Závislej a Jeden svět.

Domažličtí Animal hate už mají na kontě několik nahrávek a celou řadu koncertů. Kapela kombinuje smrtící metal s neotřelými prvky, díky čemuž má osobitou a na první poslech rozeznatelnou tvář.

Začátek Lhot-Festu je v 16 hodin, vstupné činí 100 korun, na místě nebude chybět občerstvení a přímo v areálu bude možnost přespaní ve stanu nebo spacáku.