„I v rámci současné zostřené bezpečnostní situace v Evropě je dobré mít tato místa pod stálou kontrolou. Obecně je dobré vědět, kdo do škol vstupuje," konstatoval velitel Městské policie Domažlice Petr Kubal. Projekty počítají se 7 a 5 kamerami pro každou ze škol.

„V první fázi se bude jednat o dvě kamery pro školu Msgre B. Staška a tři pro ZŠ Komenského 17," uvedl Kubal.

„Snažíme se pokrýt kamerovým systémem veřejné prostranství tak, abychom byli schopni zachytit případné protiprávní jednání," zdůvodnil velitel. Zmínil stížnosti rodičů na špatné parkování na chodníku.

Dalším místem, kde bude kamerový bod, bude Masarykova ulice.

„Jde o problémovou lokalitu, kde se dlouhodobě vyskytují problémy. Navíc jde o ulici, kde je vlakové nádraží," zmínil Petr Kubal. Strážníci i policisté často vyjížděli urovnávat výtržnosti či noční hluk do místní ubytovny i na tamní čerpací stanici. „V poslední době jsme řešili případ, kdy nám před půlnocí volala obsluha benzinky kvůli vyhrožování a slovním útokům," popsal Radovan Plšek, zástupce velitele strážníků.

I když v posledních měsících celkově ubylo oznámení od občanů, kamerový dohled by měl pomoci zklidnit situaci i v dalším období.

„V naší ulici jsou problémy dlouhodobě, chci, aby pachatelé nenapadali mně a moji rodinu, nepoškozovali můj majetek nebo moje auto, které parkuje před domem a podobně. Doba si kamery prostě vyžaduje a my jako slušní lidé se nemáme za co stydět, neděláme nic nekalého, nemáme co skrývat. Když se něco stane, musí to být co nejlépe dohledatelné," konstatoval obyvatel ulice Waldemar Janeček.