Brněnský veletrh si užili nejen vystavovatelé, ale také návštěvníci, kterých za čtyři dny přišlo více než třicet tisíc. Význam brněnských veletrhů podtrhlo slavnostní zahájení s účastí ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha či deseti hejtmanek a hejtmanů.

Veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour 2018 se zúčastnilo 860 vystavujících firem z 26 zemí, prezentovaly se všechny kraje České republiky.

Své místo měly v Pavilonu P také Plzeňský kraj a domažlický region, pod kterým se prezentovaly: Město Kdyně a Svazek obcí Domažlicko Český les.

Večer poezie a prózy proběhl v tomto týdnu ke Kdyni
Večer poezie a prózy proběhl v tomto týdnu ve Kdyni

Blanka Triščová a Dominika Adamcová  prezentovaly činnost Svazku obcí Domažlicko na veletrhu v Brně. V pátek stánek navštívili i občané Poběžovic  Ivana a Jiří Čadovi ( na snímku vpravo), kteří veletrh navštěvují pravidelně.Zdroj: MKIS PoběžoviceDo Svazku obcí Domažlicka a Českého lesa lákaly turisty zástupkyně informačních center Blanka Triščová, vedoucí knihovny a informačního centra z Bělé nad Radbuzou, a Dominika Adamcová, vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Poběžovice. „Starší návštěvníci veletrhu si náš kraj většinou spojují s dobou, kdy zde sloužili, a ostatní převážně s tradicí konání Chodských slavností. Pro návštěvníky jsme měli k dispozici Image prospekt „Vítejte na Domažlicku“ doplněný o aktualizované tipy na ubytování a zajímavosti v našem regionu, nechyběly ani přehled kulturních akcí na rok 2018, mapy a doplňující materiály ostatních měst a obcí,“ uvedla Adamcová.

Čtvrteční den byl významný pro zástupce měst a obcí Plzeňského kraje. Aktivně navazovali kontakty s ostatními starosty, hejtmany a dalšími významnými lidmi. Přispěli tak k propagaci našeho regionu a rozvoji cestovního ruchu.

D. Adamcová, O. Váchal