Zájemci na něj do obecního sálu za hotelem Sádek mohou přijít v době od 10 do 16 hodin.

„Informační schůzka k plánovanému dílskému vánočnímu trhu se konala už ve středu 22. listopadu. Sešlo se na ní kolem 30 prodejkyň a zároveň organizátorek, všechny místní,“ popisuje přípravy za organizátory Radka Svitáková.

„Je skvělé, že i v dnešní uspěchané době se najdou takové vesnice, kde to funguje. Kde se dá dohromady parta místních žen, které se nezaleknou žádné práce a uspořádají tuto pěknou akci,“ pokračovala pořadatelka. „Tento rok se návštěvníci mohou opět těšit na domácí produkty jako vánoční cukroví, dorty, domácí nudle, domácí chleba, perníčky, bylinkové sirupy, med a jiné dobroty. Nezahálely ani tvořilky a připraveny budou háčkované a paličkované ozdoby, skleněné vitráže, šperky z minerálů, šité hračky, pletené zboží, výrobky z pedigu, mýdla, vánoční věnce a dekorace a mnoho dalších krásných výrobků,“ představila nabídku Radka Svítivá.

Trhu se opět zúčastní pracovnice ze Sociálně terapeutické dílny sv. Josefa z Meclova s výrobky svých klientů.

„K vidění bude ukázka pletení na tkalcovském stavu a návštěvníci se mohou nechat zkrášlit přírodním tetováním hennou a děti si mohou nechat nezávadnými barvami namalovat obrázky na obličej. Aby si rodiče a prarodiče mohli v klidu vychutnat vánoční trh, bude pro děti připraven dětský koutek,“ zmínila organizátorka a dodala: „Přejeme si, aby si všichni užili vánoční atmosféru bez spěchu a mohli se na chvilku zastavit a popovídat si s přáteli. Proto jsme pro návštěvníky letos rozšířili místa k posezení u svařáčku, čaje a něčeho dobrého na zub.“