Kritickou dopravní situaci v Domažlicích vyřeší jen nová parkovací místa a obchvat města. Zástupci radnice to ví a skutečně v této problematice také aktivně jednají.

„První naše kroky po nástupu do funkce vedly na Ředitelství silnic a dálnic, kde jsme se ptali, v jaké fázi je obchvat,“ odpověděl domažlický starosta Miroslav Mach na otázku, co město činí pro vyřešení problémů s dopravou na včerejším Dnu s Deníkem, který se od 15.30 hodin konal na prostranství mezi arciděkanským kostelem a kašnou na náměstí v Domažlicích. Co hodlá město pro své občany dělat, zajímalo hodně lidí a nenechali se odradit ani silnou dešťovou přeháňkou. „Na ŘSD jsme se dozvěděli, že obchvat bude. Ne hned, ale asi tak v roce 2014. Začali jsme proto usilovně pracovat alespoň na druhém problému, tedy nedostatku parkovacích míst,“ dodal Mach.

V nejbližší době vybuduje město 45 parkovacích míst, která přijdou na více než dva miliony korun, v Mánesově ulici. „Do konce roku také představíme variantu zjednosměrnění sídlišť. Pak tam bude možné stát při chodnících. Je to nejlevnější a nejjednodušší řešení, které přinese hodně parkovacích míst,“ vysvětlil Mach a dodal, že sám považuje dopravu za největší bolístku Domažlic.

„Proč jste zúžili chodník u školy vedle Kauflandu? Záleží vám na dětech nebo na Kauflandu?“ rozčiloval se očividně alkoholem posílený muž, který využil nabídky moderátora akce, zeptat se starosty na cokoliv. „Chodník jsme nezúžili my, jako město,“ zdůraznil starosta a pokračoval: „Silnici I. třídy, která tudy vede, spravuje ŘSD Praha a řešilo se to s dopravním inspektorátem. Co se týče Kauflandu, přiznám, že osobně z něj radost nemám. S tím už ale neuděláme nic, bylo o něm rozhodnuto před pěti lety. V současné době se snažíme zachránit alespoň část pivovaru.“

Počasím trochu zkoušení čtenáři Domažlického deníku i náhodní kolemjdoucí si rádi poslechli mladé hudebníky ze Základní umělecké školy v Domažlicích, kteří se pod vedením Václava Cibulky postarali o příjemnou atmosféru akce. A potlesk sklidila i ´naše´ Dívka Šumavy 2008 – Kateřina Holubová, která v soutěži obsadila třetí místo a získala navíc i tituly Tvář Deníku a Dívka publika. Sympatická slečna na sebe prozradila, že další velké ambice na poli soutěží krásy nemá. „Na Miss ČR se určitě nechystám,“ odzbrojila moderátora, který byl stejně vysoký jako ona. „Jsem na to moc malá. Mám jen 165 cm, a to bylo také minimum pro Dívku Šumavy.“