Zahrály zde skupiny Lusky, Sticx, Burning Steps, Rabies a Nondescript. Minifestival organizovali pořadatelé kdyňského Skate Contestu, který letos v květnu musel být zrušen kvůli pandemii koronaviru. „Akce se neskutečně povedla. Na to, že jsme ji udělali původně jako takovou z nouze ctnost, jelikož jsme kvůli covidu museli odložit květnové skate závody, tak se podařila na jedničku.

Vladimír Hron.
Vladimír Hron a The Drops zahrají 44 skladeb Queenů

Počasí bylo nádherné, areál zříceniny hradu také a lidí přišlo velké množství, a to nejenom místních, ale i z jiných koutů republiky,“ řekl o akci jeden z organizátorů Lukáš Straka. Kapely předvedly opravdu skvělou show a diváci se ji plnými doušky užívali.

Jelikož se akce vydařila, možná se uskuteční i další ročník. „Příští rok se chceme vrátit k pořádání odloženého Skate Contestu, ale akce nás tak nakopla, že přemýšlíme nad zahájením nové tradice Riotů. A během roku bude probíhat průběžné pořádání akcí v domažlickém Moskytu,“ shodl se Lukáš Straka s Filipem Strnadem.

„Na závěr bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří na akci dorazili nebo měli s akcí cokoliv společného v rámci příprav. Konkrétně pak děkujeme za zapůjčení pódia, lavic a dalších věcí městu Kdyně a panu starostovi. Dále děkujeme kdyňské organizaci Klubu českých turistů za pronajmutí hradu a pomoc s akcí, panu a paní Šuníkovým za zajištění občerstvení, zvukařským mistrům panu Váchalovi a Tomášovi Kulhánkovi, Pavlovi ze Sticx za poskytnutí materiálního vybavení, všem kapelám a lidem okolo našeho uskupení Portýr bros. A velký dík pro všechny, kteří přišli akci podpořit – doufáme, že jste si ji užili stejně jako my,“ dodal Straka.