VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Regiontour 2010 pokřtí nový kalendář

Domažlice, Brno – Na veletrhu cestovního ruchu v Brně bude lákat Svazek Domažlicko nejen na cyklotrasy, ale také na řadu památek v našem regionu.

12.1.2010
SDÍLEJ:

DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA. Na veletrhu Regiontour v Brně nesmí v žádném případě chybět.Foto: DENÍK/Milena Cibulková

Nejen s novým kalendářem letošních akcí pořádaných na Domažlicku se na veletrh cestovního ruchu vydávají zástupci našeho regionu.

„Celkově bude výstavní prostor stejný jako vloni, ale tentokrát bude laděný k cyklistice. Konstrukce změní barvu z červené na světle zelenou, na ní budou umístěny cyklistické značky,“ uvedl Deníku při posledních přípravách na veletrh Stanislav Antoš, vedoucí informační služby MKS Domažlice.

„V letošní expozici budeme mít vystavená dvě historická jízdní kola. Jedno je z kolovečského muzea, druhé nám půjčili z Hasičského muzea z Postřekova, což je hasičské kolo s kyblíkem na vodu,“ prozradil Antoš.

Domažlický region bude i letos zaštiťovat Svazek obcí v česko– bavorském příhraničí Domažlicko.

„Ani letos nebude v naší expozici v Brně chybět dudácká muzika, stejně jako v předchozích letech Domažlická dudácká muzika. Do Brna pojedou děti z Horšovského Týna se svým vedoucím panem Lahodou a na veletrhu se představí i Kolovečtí, a to se svojí scénkou, kterou připravil Martin Wolf,“ dodává Antoš.

Na to, kdo a jakým nápojem pokřtí zmíněný kalendář Svazku Domažlicko, jsme se zeptali předsedy tohoho sdružení obcí, bělského starosty Libora Picky.

„Křtít se bude stoprocentně vícestupňovým pivem, a to domažlické značky Purkmistr, které ale momentálně vaří v Plzni. Vloni nám kalendář pokřtila v Brně paní hejtmanka, takže předpokládáme, že letos tomu bude stejně. A pokud ne, svěříme křest kalendáře někomu z radních Plzeňského kraje. Nicméně s námi bude v Brně výrobce piva vystavovat. Premiéru měl Purkmistr vloni o Chodských slavnostech, kdy ho v Domažlicích okusil i prezident Václav Klaus. Ochutnal ho a jeho kvalitu ocenil jako výbornou,“ odpověděl předseda Svazku Domažlicko s tím, že ochutnávka Purkmistra v Brně by měla být nejen vzpomínkou na loňské ´chodské´, ale také malou pozvánkou do Domažlic na počátek května, na kdy se plánují u příležitosti osvobození velké slavnosti v pivovaře.

#nahled|https://g.denik.cz/16/28/011410_region_tour_kalend___denik-630.jpg|https://g.denik.cz/16/28/011410_region_tour_kalend__.jpg|Nový kalendář Svazku Domažlicko se bude v Brně křtít Purkmistrem.#

Zajímalo nás, proč Svazek Domažlicko letos klade při prezentaci na veletrhu cestovního ruchu takový důraz na cyklotrasy a cyklostezky.

„Myslíme si, že těžko někdo projde Domažlicko od jednoho konce ke druhému pěšky. Ale předpokládáme, že ho projede autem, nebo na kole, neboť zas tak veliký region nejsme. To kolo by mělo vyjadřovat určitou sounáležitost, neboť není cestovní ruch jen v Bělé, Klenčí, Kolovči či jinde na Domažlicku, ale každý návštěvník všude pobude chvilku. Důležité je, že k nám zavítá,“ vysvětlil Picka s tím, že nápad se zrodil v předsednictvu svazku.

Neohrozí současná hospodářská krize budoucí snahu obcí prezentovat se v tomto stylu?

„Samozřejmě, že nyní každá obec musí zvažovat každý výdaj. Domnívám se, že investice tohoto typu, jako je prezentace na Regiontouru, jsou výdaje, u nichž se těžko počítá, jak se vrátí. Ale v počtu návštěvníků se v daných místech určitě promítnou. Soudím podle toho, že my v Bělé jsme měli určité výdaje s cyklobusem. Když ale vezmeme počet vydaných jízdenek, zavítalo k nám díky němu zhruba patnáct set lidí navíc. Ti lidé by do Bělé asi normálně nepřijeli, ale cyklobus je k nám přivezl. A myslím si, že s investicí do Regiontouru to je obdobné,“ říká předseda Svazku Domažlicko Picka s tím, že by chtěl zároveň poděkovat všem starostům, sponzorům a vůbec obcím a městům za to, že se rozhodli na účast Domažlicka na Regiontouru 2010 přispět.

Veletrh se koná do neděle. První dny jsou vyhraženy pro návštěvu starostů a hostů, víkend pak pro běžné návštěvníky. Svazek Domažlicko vypravuje do Brna ve čtvrtek 14. ledna autobus.

Autor: Milena Cibulková

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Ilustrační fotografie.

Seniorská akademie přinese přednášky i kurz sebeobrany

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Plzeňský kraj – Kandidátka STAN na vítězné ANO nestačila ani tam, kde vládnou kandidáti.

Nádrže na domažlickém Cvičáku zachytí vodu v krajině

Domažlice – Nové vodní nádrže vzniknou v lokalitě bývalého vojenského cvičiště v prostoru nad baseballovým hřištěm.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení