„V pondělí jsme se poprvé všichni sešli v Dominu, kde jsme zpívali anglické písničky“ vypráví Áďa,
„Pak jsme se vypravili na horolezeckou stěnu,“ líčí desetiletá Anička. „Všichni jsme se strašně nadřeli, ale nakonec jsme vylezli nahoru,“ přidává Klárka.

„Odpoledne jsme v Lomečku sledovali ryby, to bylo moc hezké,“ doplňuje Maruška. „Prostě jsme si pondělí užili a hned v úterý jsme vlakem vyrazili do Plzně,“ pokračuje dvanáctiletá Kačka.

„Nejhezčí pro mě byla návštěva planetária a Techmánie,“ zavzpomínala Romanka. „Tam jsme si vyzkoušeli spoustu zajímavých věcí, třeba vytahování sebe sama na kladce nebo rovnováhu v nakloněném domě.“ přidává Karolínka. Předškoláky Maxíka a Davida zase zaujaly pokusy s vodou.

„Ve středu nás čekal výlet do Klatov, kde pro nás byl připraven velmi pěkný výukový program s ekologickou tématikou, pohybové hry v parku a výstup na Černou věž. Schodů jsme zdolali víc než dvě stě,“ rozpovídala se opět Kačka. „Čtvrtý den jsme jeli do Trhanova, hráli jsme spoustu her a měli se super, odtud jsme šlapali po svých na Hrádek k pomníku Jana svatého, totiž vlastně Sladkého Koziny,“ směje se Natálka. „Nejvíc se mi líbil ten pes u Kozinovo sochy.“ vzpomíná Marek.

„V Újezdě jsme zjistili, proč jsou na štítu Kozinova statku zazděné ty ruce,“ prozrazují Matěj s Vláďou. Honzíkovi se nejvíc líbilo zpívání. V pátek táborníci vyrazili na Rýzmberk, stopovanou spojenou s anglickými úkoly si děti připravily v družstvech navzájem, o to větší to byla legrace. I díky hezkému počasí byl z věže překrásný výhled.

Autoři: (ben, job)

Festival Na starém mostě.
OBRAZEM: U bělského mostu znělo country