Jak se chránit před přepadením, jak se vyhnout podvodníkům, jak zabezpečit majetek a mnohé další se dozvěděli na Obvodním oddělení Policie ČR v Domažlicích senioři, kteří využili pozvání a přišli na Den otevřených dveří.

Babiček a dědečků se ujaly policistky Vladislava Čejková a Jaroslava Soldánová, spolu s nimi pak zástupce velitele Městské policie Domažlice František Gazdík.

„Vše, co říkali, jsem věděla. Mají to tu dnes pěkně zorganizované. Je dobře, že jsme sem mohli přijít,“ řekla Deníku Jiřina Šatrová z Domažlic.
„Mně se zase líbil film, co nám promítali. Byl opravdu poučný,“ připojila se Zdeňka Hanová.
Domažlické seniorky a jeden Kdyňan si za doprovodu policistů prohlédli celé oddělení. Pouze do zamřížované cely se nedostali, neboť v ní právě byl zadržený.

Službu konající policista jim ukázal i kamerový systém, který mapuje nejen vnitřek obvodního odělení, ale i jeho okolí.
„Právě nedávno byla díky němu zadržena tady v Hruškově ulici hledaná dívka,“ upozornila seniory Čejková.

Pouta a jejich použití velice zajímala Marii Idelbekovou. „To je dáváte i opilcům?“ ptala se.
„Pouta používá policista v odůvodněných případech, například když se zadržený brání. Pokud se jich náhodou snaží zbavit, pouta se ještě více svírají. Je–li potřeba, dostane je i zadržený opilý člověk, kterého odvážíme do Plzně na ´záchytku´,“ vysvětlily jí policistky.

„Příští týden se uskuteční podobná akce v MKZ Horšovský Týn. Tam jsme ji nazvali Poradenský den pro seniory,“ uvedla na závěr Soldánová.