„Všichni soutěžící ale předvedli skvělé výkony. Obsadili jsme ještě tři čtvrtá místa, jedno šesté a dvě osmá místa,“ dodala k výsledkům Dita Kovářová z Okresní organizace Českého svazu Chovatelů Domažlice.

Děti musely v olympiádě prokázat odborné znalosti hned na několika polích, a to v oborech králík, drůbež, holub, okrasné ptactvo, akvaristika, teraristika, psi, kočky a drobní hlodavci. Chovatelé museli projít 30 testových otázek, rozpoznat 30 obrázků a obhájit písemnou práci, na které pracují po celý rok.

„Například drůbežáři a teraristé měli poznávačku živých zvířat,“ zmínila Kovářová.

Celkem se v Přerově utkalo 23 okresů z České republikya Domažlicko skončilo na krásném druhém místě. Ovšem tím úplně nejlepším z celé republiky a s plným počtem 100 bodů byl mladý chovatel z Domažlicka – Miloš Fiala z horšovskotýnské základní organizace chovatelů. Zadařilo se mu ve starší kategorii v odbornosti drůbeže. Špatně si ale nevedl ani Dominik Eger z Chocomyšle, který získal 97 bodů v odbornosti drobných hlodavců.

Právě Dominik Eger se stal členem mladých chovatelů teprve nedávno a své znalosti a dovednosti skvěle prokázal už při loňském prvním ročníku výstavy mladých chovatelů v Chocomyšli, kde skvěle zabodoval při posuzování drůbeže. V Chocomyšli se navíc letos pořádá další výstava drobného zvířectva, a to od 11. do 13. října.