Společného výletu se zúčastnilo 125 evidovaných mopedistů a fichtlařů, 16 neevidovaných, kteří nestihli prezentaci, a dalších 28 jezdců především na historických motocyklech značky JAWA a motocyklech a čtyřkolkách různých značek, kteří zabezpečovali pořadatelskou službu, focení, natáčení a společně s doprovodnými vozidly i technický servis a zdravotní zabezpečení. Akce se zúčastnili členové 17 spolků mopedistů a fichtlařů z Plzeňského a Středočeského kraje a z Prahy.

Společným startem účastníci vyrazili směrem do Bavorska přes hraniční přechod Švarcava.
Trasa výletu dále vedla bavorskými obcemi Stadlern, Dietersdorf a městem Schönsee k lesní oboře Wildpark Eslarn.
Zpět do Čech mopedisté zamířili přes Eslarn na hraniční přechod Tyllischanz – Železná a dále potom do Bělé nad Radbuzou do Rybníka. Zde akce pokračovala soutěžemi, z nichž nejvíce zaujali plochá dráha jednotlivců Speedway Rybník 2016, individuální soutěž Hod mopedpísty na cíl. Týmy si užívaly oblíbené mopeďácké gulášování a soutěž přetah mopedlanem.

Soutěžní odpoledne bylo ukončeno slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen vítězům a také úspěšným jednotlivcům a týmům.
„Akce se vydařila, proběhla bez jakýchkoliv problémů a karambolů, program se všem líbil, takže všem pořadatelům, sponzorům, účastníkům a návštěvníkům je třeba poděkovat," řekl za pořádající spolek mopedistů Divočáci z Rybníka Mirda Kakáč.
Spokojeni byli i účastníci.

„Už teď se všichni těšíme na další ročník. Divočáci byli u nás na spanilé jízdě Prahou a tunelem Blanka a my jsem se jako vloni přijeli podívat na jejich akci, která se opět povedla. Ve spojení s výletem krásnou krajinou plnou panoramat, příjemným a hezkým prostředím, krásné lesy a přírodou vůbec, pěkné počasí, k tomu spoustou známých a kamarádů, dobrou atmosférou, je to prostě super. Divočákům z Rybníka patří naše velké díky," shodli se členové spolku Moped gang Mogaři z Prahy Ruzyně.

Autor: Miroslav Kadlec