Na koupališti Makarská se konala celodenní akce Běh pro Renatu a vítání prázdnin. Program začal už v devět hodin ráno, kdy se účastníci běhu mohli registrovat. Samotný závod začal v 10.30 hodin, kdy se na trať vydaly desítky běžců. Připraveny byly dvě trati - 3 km a 7 km. V poledne byly vyhlášeny výsledky běhu a zároveň byla ukončena sbírka, jejíž výtěžek pomůže handicapované Renatě. Vybralo se neuvěřitelných 231 628 Kč. „Částka je součtem sponzorských darů, dobrovolného vstupného z akce Den dětí, peněz darovaných skrz QR kódy a dobrovolného startovného Běhu pro Renatu. Peníze převedeme Renatě na účet a poté při osobním setkání předáme symbolický šek," uvedl majitel koupaliště Makarská Petr Brož.

Renata z Klatovska v roce 2016 prodělala meningokokovou infekci typu B a přišla o obě dolní končetiny. Rok na to musela podstoupit transplantaci ledvin. Navzdory tomu se naučila i s handicapy znovu naplno žít, ale koncem roku 2022 přišla další rána osudu, kdy Renatu postihla cévní mozková příhoda, která zasáhla téměř celou pravou polovinu těla – pravá noha je schopná chůze na protéze, pravá ruka neudělá téměř žádný pohyb, ale především nemoc zasáhla centrum řeči. Renata boj nevzdává, ale bez rehabilitací, logopedie a fyzioterapie to nejde. A právě výtěžek z běhu jí má pomoci hradit náklady péče.

Odpoledne už areál koupaliště patřil dětem, na které čekala řada her a soutěží na téma pohyb a příroda. Večerní část programu si užili hlavně dospělí, kterým zahrála kapela Revival Olympic Domažlice.

Celá akce byla náhradou za Den dětí, který se měl konat 1. června, ale kvůli přívalovým dešťům to nebylo možné. Nyní si naopak lidé užili pravého parného letního dne.