„K vidění budou letové ukázky akrobatů, větroňů, parašutistů a určitě nebude chybět ani produkce leteckých modelářů, hasičů a dobré občerstvení spojené s ochutnávkou piva a výborné pražené brazilské kávy," láká za pořadatele Lubomír Oulík.

Akrobatickou show na nebi na staňkovském letišti předvede reprezentant v letecké akrobacii a mistr ČR 2016 Karel Kuthan se svým strojem YAK 52M.
„Je to člověk, který nalétal více jak 4000 hodin s hlavou v oblacích, z toho 250 hodin se zemí nad hlavou," připomíná Oulík s tím, že nebudou chybět ani akrobatické ukázky letounu Extra 300, Bellanca Decatlon.

„Budeme také provádět vyhlídkové lety na historickém stroji Antonov AN 2, často přezdívaném Andula, dále na letounech Cessna 172 a také bude možné absolvovat vyhlídky na bezmotorovém stroji Blaník L23 a Bergfalke 2," vybírá Oulík další lákadla z nabídky. „Kdo bude mít odvahu a kuráž, může absolvovat vyhlídkový let s mistrem akrobacie Jirkou Durasem na stroji Bellanca Decatlon," dodává.

Pro milovníky adrenalinových zážitků budou připraveny tandemové seskoky, které budou provádět kolegové z aeroklubu Plzeň Bory pod vedením Jana Bečky.

„Určitě mohu přislíbit i ukázky sportovních seskoků mistrů, kteří perfektně ovládají svá křídla z hedvábí," říká Oulík.

Na své si určitě přijdou i děti. „Pro ně jsme připravili ukázku požárního útoku dobrovolných hasičů z Holýšova a pro zábavu mají možnost vyzkoušet atrakci – skoky do pěny. Nebudou chybět skluzavka, skákací hrad a další atrakce," vyjmenoval pořadatel.