„Z práce přijíždím okolo sedmé večer. V pracovní dny mám malou šanci zaparkovat poblíž našeho domu. Snažím se najít místo za Družbou, když je nejhůř, sjíždím k parkovišti nad penzionem pro seniory," popisuje Jindřich Hulan.

Před dvěma lety byla v plánu celková revitalizace sídliště, která mj. zahrnovala i přípravu 298 míst k parkování.

Krajský úřad však zrušil stavební povolení na celou akci poté, co se zabýval stížností obyvatel, kteří nesouhlasili s vybudováním parkoviště u domů ve Švabinského ulici.

Nová parkovací místa tak vzniknou až nyní při menší stavební akci, než byla původně plánovaná revitalizace. Přebudováno bude současné parkoviště za Družbou.

„Nyní má kapacitu 32 stání. Po rozšíření se kapacita zvýší na 71 míst a čtyři stání pro invalidy," popsal Michal Hájek, vedoucí odboru správy majetku.
V ploše parkoviště vzniknou malé ostrůvky, které budou osázeny zelení, parkovací stání budou kolmá, na koncích parkoviště vzniknou půlkruhové ostrůvky, kolem kterých povede příjezdová komunikace.

„Parkoviště bude směrem na východ nově napojeno na stávající chodníky," doplnil Hájek. Řidiči by měli začít nově upravené parkoviště využívat v srpnu.
„Termín dokončení a předání stavby je stanoven do 7. srpna," potvrdil vedoucí odboru.

Stavbu provede nýrská firma za 1,64 milionu korun.