V pátek 23. dubna se tam totiž koná již poosmé akce Integrovaný záchranný systém dětem.

Ukázky záchranných a bezpečnostních složek budou probíhat na jednotlivých stanovištích od 9 do 14 hodin odpoledne. K vidění bude například hasičská plošina a zásahová technika či pojízdná služebna cizinecké policie Schengenbus. Policisté předvedou své vybavení a výstroj, předvedou i různé typy zbraní a základy balistiky, zdravotníci zase první pomoc. Návštěvníci budou moci vyzkoušet i horolezeckou stěnu, lanové dráhy, laserovou střelnici, simulátor nárazu a mnoho dalšího.

Zajímavé ukázky se budou rovněž konat v 9.30 a v 11 hodin na pláži. Půjde o předvedení motorových člunů a raftů, záchranu tonoucího, ukázku sebeobrany, výcviku služebních psů a zadržení nebezpečného pachatele.

Na louce u parkoviště pak v pravé poledne můžete zhlédnout i simulaci dopravní nehody.

Integrovaný záchranný systém dětem pořádá Městské kulturní zařízení v Horšovském Týně ve spolupráci s tamní městskou policií, sborem dobrovolných hasičů a Územním odborem Domažlice Policie ČR.

Zajímavý a poučný den bezpochyby navštíví zástupy dětí z mateřských a základních škol ze širokého okolí, srdečně zváni jsou však i všichni zájemci z řad veřejnosti.