Na tomto místě se v minulosti stala již řada nehod, z nichž některé byly i smrtelné. Následně byla doplněna lanová svodidla, která ale zcela nesplňují bezpečnostní normy. Projekční kancelář již pro Ředitelství silnic a dálnic připravuje potřebnou dokumentaci k chystanému projektu nových svodidel na hrázi. „Z toho důvodu se obrátili na vlastníka hráze, tedy město Domažlice s tím, že by rádi pokáceli šest stromů, z nichž pět na pozemcích města, aby následně násypem kamene rozšířili hráz směrem do vody, což umožní vybudování ocelového jednostranného svodidla,“ popisuje místostarosta Domažlic Stanislav Antoš.

K této chystané akci se vyjádřil Odbor správy majetku a Domažlické městské lesy, které zde hospodaří. Vyjádřili některé podmínky, které bude následný investor muset splnit, aby mohl stavbu realizovat.

Také se připravuje obchvat Babylonu, který sice provoz na hrázi Černého rybníka zmírní, ale na projektu vybudování svodidel nic nemění. „Sice zde bude menší provoz, ale bezpečnost bude i tak muset být zajištěna,“ dodává Antoš k chystanému projektu.